codeweek13011 października w naszej szkole klasa 3a zrealizowała pierwsze wydarzenie z CodeWeek 2023 czyli Europejski Tydzień Kodowania pt. "Poznajemy europejskie kraje". Uczniowie podawali współrzędne wybranych fragmentów wzoru i ułożyli puzzle na macie do kodowania i puzzle rozcinanki.
We wtorek swoją przygodę z kodowaniem rozpoczęła również klasa 1a. Lekcja była poświęcona zabawie z kubeczkami. Uczniowie najpierw ułożyli wspólnie CodeWee'kową wieżę z kubeczków. Potem zadania polegały na przełożeniu instrukcji kubeczków w ich przestrzenne ustawienie. Początkowo układali wieże z kolorów, a następne były wzmocnione o dodatkowy kod, czyli cyfry. Na koniec bawiliśmy się w grę matematyczną pt. "Zbieram kubeczki".
Kolejny dzień kodowania pt. "Zakodowane emocje" z CodeWeek w kl. 3a. Uczniowie pracowali nad rozwojem miękkich kompetencji tj. logiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej. Układali sudoku, łączyli cechy grając w memory oraz tworzyli kody z wykorzystaniem strzałek kierunkowych.
Na koniec wszyscy uczestnicy i nauczyciele prowadzący CodeWeek 2023 otrzymali certyfikaty.