Temat: Frame Running - treningi sportowo - rehabilitacyjne

Nazwa placówki: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 116 dla uczniów z Mózgowym Porażeniem Mózgowym w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu.

Autorzy: Edyta Jastrzębska

Uczestnicy: uczniowie klas 0 - 8 SP 116

Frame Running to sport, w którym sportowcy biegają przy użyciu trójkołowych ram tzw. mobilerów bardzo zbliżonych wyglądem do roweru. Jest to dyscyplina dedykowana dla osób i sportowców z zaburzeniami mobilności i równowagi, ponieważ umożliwia poruszanie się do przodu za pomocą nóg. Z ponad 30-letnią historią, Frame Running jest obecnie sportem paraolimpijskim i głównym obszarem rozwoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji Mózgowego Porażenia Dziecięcego (CPISRA). Na zawodach w konkurencjach sportowych uczestnicy biegają po lekkoatletycznym torze biegowym na dystansach od 40 do 5000 metrów, ścigając się z innymi biegaczami, podobnie jak pełnosprawni sportowcy. Zawodnicy są klasyfikowani na podstawie ich niepełnosprawności, co pozwala im na wyrównanie szans.

fr1 500

Trening Frame Running.

Uczniowie z naszej szkoły SP 116 we Wrocławiu mają możliwość udziału w treningach sportowo - rehabilitacyjnych w ramach ww dyscypliny Frame Running prowadzonych przez trenerów FR Edytę i Artura Jastrzębskiego.

Treningi odbywają się w poniedziałki o 14.20.

Dzięki wsparciu Fundacji Złotowianka i Fundacja UniqeLife-Wyjątkowe Życie - uczniowie naszej szkoły systematycznie trenuje bieganie na Mobilerach.

fr2 500

Zawody Frame Running.

Zapraszamy do kibicowania młodym sportowcom i wspierania naszych działań poprzez lajki i serduszka na stronie facebooka SP116/ Kanału Terenia TV (Fundacja UniqeLife)/ Fundacji Złotowianka Frame Running.


DZIĘKUJEMY
Edyta i Artur Jastrzębscy