Nauczyciele biblioteki szkolnej:  mgr Kamila Księżuk

• środa: 8.00 – 15.00
  • czwartek: 7.30 – 15.00
  • piątek: 8.00 – 15.00

Księgozbiór biblioteki liczy 16 000 woluminów; lektur oraz literatury dziecięcej i młodzieżowej.

W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism dziecięcych i młodzieżowych („Świerszczyk”, „Victor Junior”, Przyroda Polska”), obejrzeć film, skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu.

Biblioteka znajduje się na I piętrze segmentu D. Wyposażono ją w nowe meble - regały, stoliki i biurko. W nowej bibliotece jest kolorowo i dużo miejsca dla czytelników.

Księgozbiór szkolnej biblioteki.

Biblioteka szkolna - księgozbiór.

Drugim miejscem do cichej pracy jest czytelnia znajdująca się obok biblioteki.
W jednej jej części znajdują się regały z cennym księgozbiorem podręcznym oraz telewizor, dvd i magnetowid umożliwiające oglądanie filmów. Druga część czytelni, to cztery stanowiska komputerowe służące uczniom i nauczycielom. Czytelnia jest czynna w godzinach pracy biblioteki.

Czytelnia szkolna.

Czytelnia w szkolnej bibliotece.

Aktualne wiadomości z życia biblioteki umieszczane są na tablicy: „Informacje biblioteczne”, znajdującej się na parterze głównego korytarza szkoły, wzdłuż forum.

BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA – biblioteka, to nie tylko miejsce wypożyczania książek, tu oprócz ciekawej lektury, interesującego czasopisma, możesz przygotować się do zajęć, skorzystać z komputera, wyszukiwać informacje z różnych źródeł, szukać inspiracji do aktywnej i twórczej pracy na rzecz szkoły. Można obejrzeć ciekawe filmy przyrodnicze, historyczne, lektury.

W ramach zajęć bibliotecznych organizowane jest:

• czytanie na dywanie,
  • wystawy,
  • lekcje biblioteczne,
  • prezentacje multimedialne,
  • przedstawienia,
  • konkursy,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi.