Prowadzące:   Edyta Jastrzębska
terapeuta Integracji Sensorycznej, oligofrenopedagog, trener piłki nożnej, nauczyciel wychowania fizycznego, trener Olimpiad Specjalnych Dolnośląskie;
Dominika Usacz
fizjoterapeuta, terapeutka NDT-Bobath, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania fizycznego, trener Olimpiad Specjalnych Dolnośląskie.

W ramach zajęć koła dzieci uczestniczą w treningach o charakterze sportowym. Podczas treningów realizowany jest uniwersalny program gier i zabaw sportowych mający na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Rozwijana jest sprawność motoryczna oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Dzieci, przy odpowiedniej motywacji i wsparciu trenera lub wolontariusza, trenują, czerpią radość oraz korzyści fizyczne i psychospołeczne z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych, dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. Treningi prowadzone są na dwóch poziomach uwzględniając stopień niepełnosprawności ruchowej uczestników: poziom I – trening sportowo-rehabilitacyjny przeznaczony dla dzieci, które z powodu współistniejących z niepełnosprawnością intelektualną niepełnosprawności fizycznych, uniemożliwiają udział w zajęciach z poziomu II. Poziom II – treningi sportowe wprowadzające uczestników w świat dyscyplin sportowych (m.in. koszykówka, unihokej, badminton, siatkówka, piłka nożna, zajęcia lekkoatletyczne). Zajęcia odbywają się na salach gimnastycznych, boisku szkolnym lub salach terapeutycznych na terenie naszej szkoły.