codeweek130W tym roku CodeWeek odbędzie się po raz jedenasty, w dniach 7–22 października.
Nasza szkoła po raz pierwszy podjęła wyzwanie. W ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować wybraliśmy propozycję wspólnego uczestnictwa w CodeWeek 2023. W tym roku w zaproponowanych zadaniach skupimy się na rozwijaniu kompetencji przyszłości. Uwzględnimy też kierunki realizacji polityki oświatowej państwa. Nauczyciele przygotowali wydarzenia w CodeWeek 2023 dla uczniów klas młodszych z propozycją wspólnej nauki i  zabawy w różnych aktywnościach.
Jednym z wydarzeń organizowanych z tej okazji w całej Polsce będzie Wielkie Święto Programowania we Wrocławiu, na które zapraszamy wszystkich już 7 października do Tarczyński Arena Wrocław! Podobnie jak w zeszłym roku nie zabraknie bezpłatnych zapewnianych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) oraz innych partnerów wydarzenia, m.in. Stowarzyszenie „Cyfrowy Dialog", Centrum Mistrzostwa Informatycznego, VEX Robotics, Centralny Dom Technologiczny, EduSense czy Mobilne Laboratoria Przyszłości.
Zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem, jak i ci, którzy są już bardziej zaawansowani, znajdą tutaj coś dla siebie. Warsztaty, gry, zabawy, inspirujące spotkania – przekonacie się, że programowanie to prawdziwa frajda!

plakata4wroclaw