Ruchomy alfabetUczniowie z grupy 1 na pierwszych i kolejnych zajęciach prowadzonych przez Panią Ewę Gajewską za pomocą ruchomego alfabetu tworzyli wyrazy z liter oraz przyporządkowywali je obrazkom i przedmiotom. Cechą charakterystyczną ruchomego alfabetu jest oznaczenie kolorystyczne poszczególnych liter. Samogłoski są czerwone a spółgłoski niebieskie. Uczniowie odszukiwali oraz dopasowywali za pomocą łyżki te same litery, ćwicząc tym samym alfabet. Celem kolejnego zadania była nauka rozróżniania małej i dużej litery z alfabetu. Uczniowie zaznaczali odpowiednią literę za pomocą klamerki. Oprócz tego dzieci ćwiczyły percepcję wzrokową oraz małą motorykę. Zabawa z literami wszystkim bardzo się podobała. Uczniowie chętnie podejmowali wszelkie aktywności.