Informacja. Litera i w niebieskiej pętli.Drodzy uczniowie!

Obecny czas pandemii jest dla nas wszystkich bardzo trudny. Nauka, jak wiemy, prowadzona jest przez Internet. Takie rozwiązanie umożliwia nauczycielom pracę, a wam uczniowie naukę, ale niestety może też nieść ze sobą problemy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym niezwykłym pod wieloma względami czasie, możecie przeżywać różne trudności i zniechęcenie. Jeśli ktoś z was czuje się zagubiony, nie radzi sobie ze swoimi emocjami, brakuje mu kogoś, z kim mógłby porozmawiać, ma jakieś kłopoty, z którymi nie może sobie sam poradzić, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej:

Adriana Głowacka - Przybyło, psycholog:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Urszula Kruszelnicka, pedagog:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Samuel Nowak, psycholog:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Radosław Rzepecki, pedagog:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżury są pełnione on-line od poniedziałku do piątku. Możliwy jest kontakt osobisty lub przez aplikację Teams, po uprzednim ustaleniu mailowo.

Zawsze możecie zwrócić się o pomoc do swoich wychowawców, a także dyrektora czy wicedyrektora.

Jeśli coś się dzieje, to nie czekajcie zbyt długo, nie wstydźcie się komuś zwierzyć, to nic nie kosztuje, a może rozwiązać wasze problemy.

Pamiętajcie, że możecie na nas liczyć!!!

Poniżej przekazujemy Wam ofertę pomocy udzielanej przez instytucje na terenie Wrocławia

Gdzie we Wrocławiu szukać pomocy? Gdzie się leczyć?

Szpitale i oddziały psychiatryczne stacjonarne świadczące całodobowe usługi diagnostyczno-leczniczo-rehabilitacyjne oraz oddziały dzienne zapewniające pośrednią formę hospitalizacji między oddziałem całodobowym a opieką ambulatoryjną:

Pomoc dla dzieci i młodzieży

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
  adres: ul. Koszarowa 5
  kontakt: 71 392 53 08, 71 392 53 56
  strona: szpital.wroc.pl

 • Centrum Neuropsychiatrii „Neuromed” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
  adres: ul. Białowieska 74A
  kontakt: 71 350 17 80, wew. 31 (rejestracja)
  strona: neuropsychiatria.com

 • Dzienny Ośrodek Psychiatrii i Zaburzeń Mowy Dla Dzieci i Młodzieży
  adres: ul. Wołowska 9
  kontakt: 71 352 84 12 (rejestracja)
  strona: dopdim.pl

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego
Telefon kontaktowy:n+48 666 724 567,
Adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMACJE WARTE PRZYPOMNIENIA

Informacje nt. bezpieczeństwa w sieci

Zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu:

 1. Nie ufaj bezgranicznie osobom po drugiej stronie - nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
 2. Pamiętaj że publikując w sieci swoje zdjęcia, pozostaną one tam na zawsze, zadbaj więc o swój wizerunek. Nie publikuj nie swoich zdjęć ani zdjęć osób, które mogłyby tego nie chcieć!
 3. Zawsze pamiętaj o wylogowaniu się z konta, jak również nie zapisuj haseł na obcych urządzeniach.
 4. Pamiętaj NIKT w sieci nie jest anonimowy. Szanuj osoby po drugiej stronie ekranu. Reaguj kiedy dzieje się krzywda Tobie lub innej osobie. Zgłoś zaistniałą sytuację komuś komu ufasz, najlepiej osobie dorosłej, rodzicowi, cioci, jeśli boisz się zawsze możesz połączyć się z telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.

Telefony alarmowe krajowe i lokalne

 • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111, https://11611.pl/
 • Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci: 800 100 100, https://800100100.pl/

Zgłaszanie nielegalnych treści: dyzurnet.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 810 615 005

https://sieciaki.pl/ - to projekt edukacyjny na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, adresowany do dzieci w wieku 9-11 lat, który porusza m.in. kwestie nieodpowiednich treści.

https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-filmy.html gdzie umieszczone są filmiki np

 • Film edukacyjny „Plik i Folder – Odkrywcy Internetu. Nie ufaj bezgranicznie sieci” - Film uczy krytycznego podejścia do informacji znalezionych w sieci.
 • Film edukacyjny „Plik i Folder – Odkrywcy Internetu. Fajna zabawa, ale...”- Film porusza problem nadmiernego korzystania z Internetu i komputera oraz nadużywania gier komputerowych.

Jeśli lubisz kreskówki wystarczy kliknąć w link:

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/owce-w-sieci.html
https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-kreskowki.html

Bezpieczeństwo w sieci – Infografiki

Znajdziesz na stronie: https://it-szkola.edu.pl/bezpieczenstwo - to podstawowe zasady cyberhigieny w formie infografik, które zwiększą bezpieczeństwo użytkowników komputerów oraz innych urządzeń mobilnych.

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci.
https://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/podstawowa/

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wymyślono po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.
https://www.cyfrowobezpieczni.pl/o-projekcie

Ciekawe artykuły i publikacje dostępna są na stronie:

https://dyzurnet.pl
www.saferinternet.pl
https://stojpomyslpolacz.pl/

Lidia Kuźniar – dyrektor Zespołu Szkół nr 21 wraz z Zespołem Kierowniczym